Podczas prezentacji, która odbyła się nad jeziorem Garda, Felt zaprezentował nową ścieżkową maszynę. Została ona zaprojektowana z typowym amerykańskim rozmachem.


Masywna rama łączy w sobie 150/140 mm skoku i bardzo sportowy charakter. Ale tym, czego nie widać jest niska masa. Potwierdziliśmy, że Decree FRD w rozmiarze M ma tylko 11,8 kg, bo jego rama waży tyle, co niektóre konstrukcje przeznaczone do XC – 2,38 kg. Żeby uzyskać tak rewelacyjny wynik zastosowano ekskluzywne wyposażenie, takie jak koła Enve M60, korbę Race Face Next SL, ale i inne węglowe komponenty. Nasz krótki test potwierdził, że w tym przypadku odchudzanie nie odbiło się negatywnie na sztywności i jakości prowadzenia.


Ogromne wrażenie zrobiły na nas koła. Model M60 katalogowo waży 1370 g, a mimo to na trudnych, kamienistych sekcjach zachowywały się pewnie i nie wykazywały żadnych oznak wiotkości. Tak samo jest z ramą – nie straszne jej skały, nagłe i ciasne nawroty czy duże hopy, jest jak monolit w Odysei kosmicznej (...)


Cały tekst znajdziecie w bikeBoard 1-2/2016

Możesz też kupić e-wydanie

Dodano: 2016-01-08

Autor: Tekst: Kuba Chryczyk

Tagi: full, Felt

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Nowości 2019

Raport z Pucharu Świata XC

Specialized Stumpjumper Expert 29
NS Bikes Snabb 29 Plus 2
Marin Rift Zone 1 29
Trek Full Stache 8
Cannondale Synapse Carbon Disc Red eTap