Stojaki rowerowe - ich występowanie w „przyrodzie” jest ciągle niewystarczające, ale dają się spotkać. Najczęstszym typem konstrukcji jest taka, w której koło roweru wstawiamy pomiędzy dwa specjalnie ukształtowane pręty. Daje to możliwość swobodnego „podejścia” każdym zapięciem. Ważne, aby nie przypinać za przednie koło tylko wstawić w stojak tylne i złapać za nie oraz tylny trójkąt ramy (uwaga na przerzutkę!).
Znaki drogowe - bardzo popularne i licznie występujące. Pamiętając o tym, co napisałem wcześniej, nie powinno być problemu z żadnym zapięciem Latarnie (słupy telefoniczne itp) - ich średnica wyklucza użycie szekli, a w przypadku szczególnie grubych modeli także Bordo może okazać się za krótkie. Łańcuchy i linki, za wyjątkiem modeli ekstremalnie krótkich, nie powinny zawieść.
Rynny - znowu ich średnica wyklucza z użycia szeklę. Jeżeli rynna zamontowana jest blisko muru, to w przypadku grubszych łańcuchów może być problem z przewleczeniem ich przez szczelinę. Linka i Bordo będą OK.
Piorunochron - zasadniczo z takim elementem architektury każde z zapięć powinno dobrze współpracować. Jednak z doświadczenia wiemy, że piorunochronny często mocowane są w różnych miejscach muru. Mogą wystąpić sytuacje, w których nie będzie dało się tak podstawić roweru, aby krótki pałąk szekli sięgnął do którejkolwiek części ramy.
Płot - w przypadku konstrukcji z siatki lub gęsto ułożonych szczebelków manewrowanie szeklą i grubym łańcuchem może być utrudnione, w niektórych sytuacjach niemożliwe. Linka i Bordo, podobnie jak we wcześniejszych sytuacjach, nie powinny sprawić zawodu.
Balustrady (kraty itp.) - bardzo obszerna kategoria, ale generalnie zapewniające dużą swobodę i najczęściej kilka możliwości podstawienia roweru, więc wszystkie zapięcia powinny stanąć na wysokości zadania.


Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35

Dodano: 2006-06-30

Autor: autor: Paweł Kisielewski, zdjęcia: bikeBoard, arch. producentów

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920