Światło dzienne ujrzał nowy aerodynamiczny kask szosowy od Bontragera. Model Ballista będzie oferowany w czterech kolorach: czarny matowy, biały, żółty odblaskowy oraz biały szklisty z emblematami Trek Factory Racing.

Ten model jest ukoronowaniem dwuletnich badań włącznie z testami w tunelu aerodynamicznym w San Diego. Zanim uzyskano ostateczny kształt, powstało wiele prototypów, jeden z nich brał udział w biciu rekordu w godzinnej jeździe przez Jensa Voigta.

Konstrukcja Ballisty jest smukła i na tyle wygodna, że można go stosować nie tylko podczas próby czasowej czy w triathlonie ale również w każdym innym wyścigu szosowym. Oprócz konstrukcji aero, Ballista ma odznaczać się niską masą, która w zależności od rozmiaru waha się od 258 – 294 g. Priorytetem było uzyskanie jak najlepszej wentylacji, właśnie po to żeby kask był możliwie jak najbardziej uniwersalny. Dlatego też zastosowano w nim Front Center Channel dzięki czemu odpowiednio zaprojektowane wloty powietrza kierują jego strumień do środka. Duże kanały wewnątrz kasku zapewniają przepływ powietrza oraz świetne chłodzenie powierzchni głowy. Za regulację odpowiada pokrętło Headmaster II.

Kask wygląda świetnie i z pewnością będzie sprzymierzeńcem w walce o prędkość. Cenę kasku ustalono na poziomie 849 zł, co jest konkurencyjną ofertą w stosunku do podobnych modeli innych marek.

Dodano: 2015-07-03

Autor: Tekst: KCh

Tagi: Bontrager

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Sprzęt 2019

Przedwyścigowe dylematy sprzętowe

Singletrails Lechnica

Malta – Krawędzią klifu