Każdy zawodnik ma na to swój patent. Jedni nie wożą nic, inni wrzucają pojedyncze narzędzia do kieszonek albo przyklejają taśmą do ramy
Wygląda to słabo i niekoniecznie się sprawdza, o czym świadczą pogubione dętki, uszczelniacze czy narzędzia, jakie można znaleźć na trasie praktycznie każdych zawodów.

Podobnie jest wśród braci enduro, która coraz rzadziej operuje z wielgachnymi plecorami, trocząc ekwipunek do roweru. Warto mieć jeden kompaktowy pakiecik, który można włożyć do kieszonki kolarskiej lub spodenek bez ryzyka, że wypadnie na kolejnej hopce. Rozwiązaniem może być też malutka, dyskretna, torebka zawierająca to, co niezbędne – stabilnie przymocowana do roweru, zawsze pod ręką, gdy zajdzie potrzeba.

APIDURA BACKCOUNTRY TOOL PACK

Cena: 199 zł ; Masa: 41 g
Predman, www.camelmore.pl


Torebka w formie sakiewki. Wykonana z bardzo trwałego, wodoodpornego materiału – takiego samego, z jakiego szyte są wyprawowe sakwy. Szeroka klapa zapinana na rzepy bardzo ułatwia dostęp. Niestety, jej konstrukcja nie zapewnia wodoszczelności, a szkoda. Torebka mocowana jest jednym paskiem do prętów siodła, który dodatkowo opasuje torebkę, zabezpieczając klapę przed przypadkowym otwarciem. Pojemność 0,5 l w zasadzie dopasowana jest do rowerów na cienkich kołach, szosowych, gravelowych czy trekkingowych, ponieważ pozwala zmieścić 2 dętki, a do tego komplet łyżek, rozbudowane narzędzie wielofunkcyjne (ze skuwaczem) i zostaje jeszcze miejsce na nabój CO2. Gdy do środka wsadzimy dętkę MTB 29”, z trudem uda upchnąć się jeszcze łyżki i narzędzie, na nic więcej nie zostanie miejsca. Niestety, pojedynczy pasek nie zapewnia odpowiednio stabilnego chwytu i obciążona torebka może latać na boki.

+ lekka
+ trwały, nieprzemakalny materiał
+ łatwy dostęp
+ uchwyt na lampkę
+ pozwala zmieścić dwie dętki szosowej
- konstrukcja zamknięcia nie zapobiega przenikaniu do środka wody
- niezbyt stabilne mocowanie


(...)


Cały tekst znajdziecie w bikeBoard 10/2018. Możesz też kupić e-wydanie.

Dodano: 2018-10-25

Autor: Tekst: Paweł Kisielewski

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920