Jeszcze kilka lat temu jazda na rowerze po lesie nocą zakrawała o samobójstwo. Dostępne wówczas lampki świeciły za słabo i zbyt krótko. Rozwój technologii diodowej sprawił też, że taki sprzęt stał się dostępny dla masowego odbiorcy.

LATA SPĘDZONE W BRANŻY ROWEROWEJ SKUTECZNIE UODPORNIŁY MNIE NA WSZELKIE „CUDOWNE” PREPARATY, DLATEGO DO OBIEKTU TESTOWEGO PODSZEDŁEM Z ZAWODOWYM NIEDOWIERZANIEM I REZERWĄ.

Szwedzki producent, wprowadzając nowy model bagażnika dachowego, udoskonalił sporo detali. To co jest ważne w tego typu bagażnikach, to łatwość montażu.

Firma Thule zaprezentowała nową serię Thule Chariot - wielofunkcyjnych przyczepek sportowych, idealnych dla aktywnych rodzin. Dzięki nowym modelom rodzice wraz z dziećmi mogą cieszyć się 4 różnymi aktywnościami przez 4 pory roku – wykorzystując do tego 1 przyczepkę.

Garmin wkroczył na rynek kamer w 2014 roku ze swoim autorskim pomysłem VIRB. O tym, jak sprawowała się ta kamera mogliście przeczytać w numerze 7/2014. Świat pędzi, a wraz z nim rozwój technologii – kto nie pokaże nowego produktu, ten może wypaść z gry.

Podczas tegorocznych Targów Eurobike nie zobaczyliśmy rewolucyjnych nowości wśród rowerów i komponentów XC. Powodem jest to, że wiele istotnych prezentacji odbyło się wcześniej. W 2015 prezentowaliśmy już testy i opisy trzech „pucharowych ścigaczy” XC. Interesująca jest zborność pomysłów na udoskonalanie ram w różnych biurach projektowych. Priorytetem okazało się zapewnienie jak największego komfortu jazdy.

Useeme to innowacyjna opaska na nadgarstek, pełniąca rolę kierunkowskazu.

Na targach Eurobike marka Kettler zaprezentowała nowe urządzenie treningowe dla zaawansowanych kolarzy-amatorów. To również ciekawa propozycja dla triathlonistów.

Po tegorocznych targach odnieśliśmy wrażenie, że nowości XC nie były aż tak mocno eksponowane jak enduro, all-mountain czy szosowe. Jednak nie można też napisać, że w tej dziedzinie nic nowego się nie wydarzyło.

Bez prądu znaczy pod prąd? Na szczęście nie. Jeszcze! Natomiast nawet pobieżne zapoznanie się z ofertą tegorocznych targów Eurobike nie pozostawia cienia wątpliwości. Ci, którzy mieli nadzieję, że szeroko rozumiana elektryczność w rowerach to tylko wybryk, sezonowa moda, która minie, powinni porzucić nadzieję. Tendencja się rozwija i umacnia.

Nieważne, czy jesteś zakręconym rowerzystą, maniakiem biegania, czy amatorem sportów wodnych. Odporna na kurz i wodę (pozwala na zanurzenie do 30 m) kamera ActiveCam 3.1 będzie zawsze z Tobą!

Garmin International Inc., światowy lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej prezentuje najnowsze zegarki GPS dla biegaczy – Forerunner 620 i Forerunner220. Premierowe zegarki z rodziny Forerunner to najlżejsze, najcieńsze rozwiązania dla biegaczy w portfolio producenta, które oferują znacznie więcej niż rejestrowanie przebiegniętego dystansu, tempa i tętna.

Z kamerą GC-XA2 JVC ADIXXION będziesz przygotowany do każdej akcji. Wytrzymała i zarazem kompaktowa kamera sportowa JVC filmuje i robi zdjęcia w sytuacjach, które są poza zasięgiem zwykłej kamery. ADIXXION posiada ekstremalnie wytrzymałą obudowę, wbudowany ekran LCD oraz funkcję Wi-Fi – wszystko czego potrzebujesz aby rozpocząć nową przygodę.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Czy 2000 zł wystarczą? Test 10 modeli MTB

Projekt ścieżka

Geometria wyścigowa czy wytrzymałościowa?

Bianchi Oltre XR4 Super Record

Najtańsze gravelówki w Polsce