Nie ma co ukrywać - stajemy się coraz bardziej leniwi i wygodni. Wiedzą o tym producenci rowerów i… nie odpuszczają!

Najpierw ustaliliśmy zakres cenowy. Chodziło nam o carbonowe ścigacze do bardzo poważnych zastosowań zawodniczych. Wyeliminowaliśmy rowery nieprzyzwoicie drogie i sformowaliśmy zakres cenowy.Po raz pierwszy historii zdecydowaliśmy się na bezpośrednie porównanie rowerów na dużym i małym kole.

Czy rower sportowy może być wygodny? Scott Scale 20 na 2011 rok - oferta dla zwykłych zjadaczy chleba, a jednak zbudowany na ramie wykonanej w tej samej technologii co rower Mistrzyni Świata w kolarstwie górskim Mai Włoszczowskiej. Założeniami dla nowej konstrukcji jak zawsze były: spadek masy, wzrost wytrzymałości, wzrost sztywności. Sprawdzamy jak w rzeczywistości sprawdza się nowa konstrukcja i jak mają się założenia projektowe do efektu finalnego.

Scott wreszcie zaprezentował carbonową wersję Scale na większych kołach. Rama została wykonana według tych samych pryncypiów, co jej 26-calowa wersja, która naprawdę daje radę i zdobywa tytuły. Podobno przy projektowaniu nacisk położono na poprawę masy, sztywności i komfortu - niezwykle odkrywcze!

To był jeden z najtrudniejszych rowerów do maratońskiego XC w naszej historii. Rowery, które porównaliśmy: Giant XTC 0,GT Zaskar Expert,Merida Matts HFS XC3500 D oraz Scott Scale 40 okazały się niezwykle zbliżone klasą i jakością. Różnice osobowości przeczuwaliśmy już podczas wertowania katalogów. Oto wyniki porównania w boju.

Podczas demo day targów Eurobike 2008 dosiedliśmy flagowegoScotta Geniusa - wersję Limited. Mimo, że mieliśmy okazję poszaleć ledwie kilka godzin, zdążyliśmy sobie wyrobić nienajlepszą opinię (patrz bikeBoard 10/2008). Następnie już na pełny test trafił do redakcji Genius 20.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Internet trenażerów

Szosowe opony na zimę

Polskie etapówki

Azory