W czasie prezentacji prasowej Kellys udostępnił nam do testowania kilka nowości. Na pierwszy ogień poszedł Mobster „w plusie”.

Już go testowaliśmy. A oto jak postrzegamy go po dwóch latach, z nowym wizerunkiem i osprzętem.

Rower z dużymi kołami nie jest już zarezerwowany tylko dla śmietanki MTB. To sprzęt dostępny dla zwykłego śmiertelnika, który albo już poczuł błoto na okularach, albo zaraz stanie pierwszy raz w sektorze. Średnia półka tej serii HT mocno zaznacza swoją obecność w kolekcji Kellys w sezonie 2016.

Nasi południowi sąsiedzi nie próżnowali przez cały 2015 rok i nowa odsłona flagowego okrętu Kellysa do XC na 2016 r. przekonuje nas, że to... zupełnie inny rower.

Kellys wygląda szalenie efektownie i nowocześnie. Są dwa po temu powody. Pierwszy to zastosowany wzór malowania i kolorystyka zdecydowanie wyprzedzająca aktualne w tej kategorii trendy. Drugie, to bardzo nowoczesna geometria.

W lipcu ubiegłego roku małe koła Swaga testowanego wówczas tłumaczyliśmy sobie tym, że wschodnie rynki Europy nie są gotowe na szybkie przyjęcie rozmiaru 650b. Kellys w porę opanował temat i już w grudniu do redakcji zawitał model na średnich kołach.

W nowej kolekcji Kellys zdaje się zdecydowanie oddzielać linię rowerów wyścigowych przeznaczonych do maratonów oraz na trasy XC. Sprawdzamy, czy ich pierwszy carbonowy 29’er - jest faktycznie maratończykiem z krwi i kości.

Swag to pierwszy autorski full Słowaków. Fabryczny zespół pod wodzą głównego konstruktora, objeżdżonego w 4X Michala Weisengangera, długi czas cyzelował zawieszenie, geometrię i strój amortyzacji.

Model URC 9.0 mieliśmy okazję już testować przed dwoma laty. Wówczas wątkiem przewodnim było założenie, że rower ten spokojnie mógłby zapełnić stajnię drużyny zawodowej. Czas mija, a URC jak nie widzieliśmy w zawodowym peletonie, tak nie widzimy, więc może znajdźmy mu inne zastosowanie?

Przygodę z nowym Hackerem 27,5’’ rozpoczęliśmy w słowackich Tatrach. Wymagający teren wycisnął z roweru i testującego ostatnie poty. Kolejne testy odbyły się na Podhalu, z Giewontem za plecami. Trasy godne rowerów enduro ze sporym skokiem, a my tu na Hackerze... Nie ma zmiłuj! Na zakończenie pozostało mu wykazać się na ubitych i szybkich trasach pod Krakowem oraz w czeskich Jesenikach.

Ludwik Jerzy Kern w „Męskim losie” pisał: „Zostać tatusiem od czasu do czasu musiem”. Pierwszy raz jestem prowadzącym test i mam tremę.

W gruntownie odświeżonej kolekcji Kellys, naszą uwagę zwrócił nowy, zgrabny full do maratonów na kołach 29”. kiedy poznaliśmy jego parametry bez wahania włączyliśmy go do naszej listy Top15.

Polityka rozwoju tej marki nadal oparta jest na rozważnym analizowaniu rynku i niepodejmowaniu pochopnych kroków. Wciąż najlepiej rozbudowana jest gama hardtaili MTB i rowerów trekkingowych z serii Fitness.

Praktycznie każdy producent rowerów z najwyższej półki ma pod swoimi skrzydłami liczący się na arenie Pro-Tour czy przynajmniej Pro-Continental team szosowy. W przypadku słowackiego Kelly’s nie znalazłem najmniejszej wskazówki o zawodowej drużynie ścigającej sę na Kelly’sie. Ciekawe dlaczego? Wyniki naszego testu pokazują, że wygrywanie na URC byłoby możliwe.

Na Słowacji nie śpią i można poczuć nadciągający z południa ożywczy zefirek zmian. Jego najsilniejszym objawem jest pojawienie się w kolekcji... Co?! Niemożliwe.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Czy 2000 zł wystarczą? Test 10 modeli MTB

Projekt ścieżka

Geometria wyścigowa czy wytrzymałościowa?

Bianchi Oltre XR4 Super Record

Najtańsze gravelówki w Polsce