Merida Scultura Disc 5000 została nagrodzona tytułem „Rower Roku 2017” w kategorii rowerów szosowych. Przyznał go Belgijski Związek Motoryzacyjny (VAB) wspólnie z organizacją Agoria zrzeszającą firmy związane z sektorem technologicznym. Wybór poprzedziły testy specjalistów z branży rowerowej i rowerzystów. Już w niedzielę na jednej z wersji Scultury Disc grupa Bahrain-Merida wystartuje w legendarnym wyścigu Paryż-Roubaix.


Rower szosowy Meridy z hamulcami tarczowymi otrzymał w Belgii prestiżowe wyróżnienie. Zdobyła je Scultura Disc 5000, którą tytułem Roweru Roku 2017 (Bike of the Year) nagrodził Belgijski Związek Motoryzacyjny (VAB) wspólnie z Agorią, największa belgijską organizacją zrzeszającą firmy z sektora technologicznego (ponad 1700 firm). Związek, którego początki sięgają 1924 r., dokonał z Agorią wyboru spośród 20 różnych modeli. Decyzję tę poprzedziły testy specjalistów z branży rowerowej oraz klientów końcowych. Poniżej przedstawiono podium plebiscytu oraz tłumaczenie werdyktu. Już w niedzielę na jednej z wersji Scultury Disc grupa Bahrain-Merida wystartuje w legendarnym wyścigu Paryż-Roubaix.


Rower Roku 2017 – rowery szosowe

1. Merida Scultura Disc 5000

2. Cannondale Super Six EVO Hi-Mod Disc Ultegra Di2

3. Giant TCR Advanced Pro Disc

Scultura Disc 5000 - werdykt

„Ten wyścigowy model oferuje wszystko, czego można chcieć w tej cenie. Karbonowa rama jest bardzo stabilna i zapewnia komfortową jazdę, nie zwalniając przy tym roweru. Hamulce tarczowe pozwalają hamować szybko i w kontrolowany sposób”.


Strona internetowa nagrody Bike of the Year: www.bikeoftheyear.be


Szczegółowe informacje nt. Scultury Disc 5000 można znaleźć na www.rowerymerida.pl


Sprawdź, jak jeździ Scultura Disc 5000! Rower jest dostępny w różnych rozmiarach w Mobilnym Centrum Testowym Meridy. W najbliższy weekend odwiedzi ono Warszawę (8 kwietnia). Wciąż można się zapisać na te i inne testy Meridy oraz zarezerwować rower dla siebie. Aby tego dokonać, wystarczy wypełnić formularz dostępny na www.rowerymerida.pl/testy

Dodano: 2017-04-05

Autor: Źródło: Merida Polska

Tagi: szosa, Merida

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Rasowe ścigacze za 11k
Orbea Avant M30 Team
Merida Scultura 5000 Disc
Cannondale 2018: Jekyll i Trigger
7 najczęstszych błędów w treningu amatorów
Kardiologiczne badania podstawowe
44 strony przygody!