Uebler X21S DC: pierwszy bagażnik do przewozu 2 rowerów na haku holowniczym auta wyposażony w czujniki parkowania.


Włączenie wtyczki zasilającej światła bagażnika do przewozu rowerów na haku zwykle automatycznie wyłącza samochodowy system czujników cofania. Sam zaś bagażnik zamontowany z tyłu wydłuża auto o dobrych kilkadziesiąt centymetrów, dodatkowo utrudniając cofanie szczególnie po zmroku. Świadoma tego problem firma Uebler wprowadziła do oferty bagażnik eliminujący te niedogodności: Uebler X21S DC (Distance Control), wyposażony w unikalny, innowacyjny system ułatwiający cofanie i parkowanie.


Bagażnik Uebler X21S DC bazuje na standardowym, całkowicie składanym modelu Uebler X21S i - zachowując wszystkie parametry użytkowe protoplasty – dodatkowo zapewnia niespotykany w innych bagażnikach komfort i bezpieczeństwo przy cofaniu i parkowaniu z zamontowanymi rowerami. Wyposażony jest w 2 wysokiej klasy, szerokokątne czujniki wmontowane w podkładkę pod tablicę rejestracyjną oraz odbiornik z wyświetlaczem włączany w gniazdo zapalniczki auta. Czujniki komunikują się z odbiornikiem przez bezpieczny sygnał radiowy (40Hz), co nie zakłóca komunikacji z autem innych urządzeń takich, jak np. telefon wykorzystujących w tym celu Bluetooth. Duży kąt pracy czujników pozwala na skuteczne monitorowanie przestrzeni nawet za szerokim samochodem.


System jest całkowicie skonfigurowany i uruchamia się automatycznie po włączeniu wstecznego biegu, zaś każda aktywacja uruchamia równoczesną procedurę auto-diagnostyczną.


Podczas cofania odbiornik sygnalizuje zbliżanie się przeszkody na dwa sposoby:
• akustycznie narastającym sygnałem dźwiękowym
• wizualnie na ekranie wyświetlacza podając równocześnie odległość od przeszkody


Zarówno poziom dźwięku, jak i jasność wyświetlacza są regulowane. Użytkownik może także wybrać jeden z 4 kolorów podświetlenia ekranu najbardziej odpowiadający jego upodobaniom i pasujący do koloru podświetlenia instrumentów pokładowych auta.


System pracuje w szerokim zakresie temperatur od -30°C do +80°C, a wszystkie elementy zewnętrzne są wodoodporne. Opracowany został zgodnie z europejską normą EuroBE. Pozostałe parametry bagażnika Uebler X21S DC są tożsame z bazowym modelem X21 S. Bagażnik umożliwia przewóz dwóch rowerów, wyróżnia go wyjątkowa łatwość montażu na haku holowniczym oraz niezwykle zwarta, stalowo-aluminiowa konstrukcja, umożliwiająca całkowite złożenie bagażnika do wymiarów niewielkiej walizki, co kapitalnie ułatwia przenoszenie i przechowywanie.


Mimo niewielkiej masy własnej, wynoszącej zaledwie 13,5 kg bagażnik pozwala na przewóz rowerów o łącznej masie do 60kg, a każdy z nich może ważyć nawet 30kg. Duża, wynosząca 220 mm odległość między szynami ułatwia transport zwykle szerszych rowerów elektrycznych i istotnie ogranicza ryzyko ich uszkodzenia podczas mocowania i przewozu. Bagażnik mieści rowery o rozstawie osi do 130 cm.


Koła rowerów mocowane są do szyn przy pomocy wygodnych pasków zębatych z mechanizmem zapadkowym. Uchwyty do ram są odłączane, ułatwiając mocowanie rowerów. Obejmują ramy okrągłe o średnicy do 75 mm i owalne o przekroju do 75x45 mm. Wygodny mechanizm odchylania bagażnika uruchamiany dużym, łatwo dostępnym pedałem, umożliwia dostęp do bagażnika samochodu także z zamontowanymi rowerami. Zamki zabezpieczają zarówno przewożone rowery, jak i mocowanie bagażnika na haku holowniczym.


Bagażnik Uebler X21S DC , jak wszystkie inne modele tego producenta, wyposażony jest w miejsce na tablicę rejestracyjną i pełny zestaw świateł tylnych, zasilany przy pomocy standardowej wtyczki z 13 bolcami. Dzięki temu w zestawie są także światło cofania i szczególnie ważne światło przeciwmgielne, których nie mają bagażniki zasilane przy pomocy wtyczki z 7 bolcami. Niemiecki certyfikat TUV, pozwala na legalne używanie bagażników Uebler we wszystkich krajach europejskich.


Obrazu całości dopełnia dostępna opcjonalnie wygodna torba, która ułatwia przechowywanie i przenoszenie złożonego bagażnika. Pozwoli także uniknąć zabrudzenia wnętrza auta, gdy zechcemy schować w nim zdemontowany bagażnik po podróży w deszczu czy kurzu. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników firma Uebler jako jeden z nielicznych producentów informuje o konieczności sprawdzenia wartości dopuszczalnego nacisku na kulę haka holowniczego, uzależniając od niej dopuszczalną ładowność bagażnika.

Dane techniczne Uebler X21 S DC (Distance Control)
Ilość rowerów 2
Wymiary (dł. x wys. x szer.) cm 119 x 77 x 64
Wymiary po złożeniu 63 x 24 x 64
Masa (kg) 13,5
Ładowność (kg) 60 kg
Rozstaw osi roweru (cm) 130
Odległość między szynami (mm) 220
Zasilanie standardowa wtyczka z 13 bolcami
Tablica oświetleniowa kompletna ze światłami cofania i przeciwmgielnymi
Wyposażenie dodatkowe system DC ułatwiający cofanie i parkowanie
Atest TÜV i euroBE tak
Gwarancja 3 lata
Rekomendowana cena detaliczna 3.999,-

Dodano: 2016-06-08

Autor: Źródło: Uebler

Tagi: bagażnik

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Rasowe ścigacze za 11k
Orbea Avant M30 Team
Merida Scultura 5000 Disc
Cannondale 2018: Jekyll i Trigger
7 najczęstszych błędów w treningu amatorów
Kardiologiczne badania podstawowe
44 strony przygody!