W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję skorzystać z zaproszenia KTM do austriackiego Soelden, by poznać najświeższe szczegóły ich przyszłorocznej kolekcji. Było ciekawie. Mieliśmy okazję pojeździć na kompletnie nowej, w wielu momentach zaskakującej konstrukcji bardzo udanego modelu Myroon – zarówno w wersji klasycznej jak i dla nieco większych (29er). O bardzo pozytywnych odczuciach z jazdy parku area47 w Haiming oraz typowo górskich szlakach wraz z porównaniem obu wersji przeczytacie w najbliższym numerze. Na zachętę napiszemy tylko, że waga spadła poniżej kilograma, zaś wyłącznie czubkiem góry zmian są suport BB30 i poszerzane łożysko główki. Reszta jest naprawdę imponująca.

Spośród coraz bardziej popularnych 29erów w kolekcji KTM znalazły się jeszcze aluminiowe wersje „ekonomiczne” serii Race, która czerpie z geometrii Myroona, ale także 3 całkowicie nowe modele Ultras, które będą podstawą kolekcji 29”.

Drugim z nowych modeli był nieco mniej bogaty w nowinki, ale też ciekawy Phinx, będący następcą testowanego niedawno tasera. Nowa konstrukcja przeszła delikatny lifting uzyskując nieco bardziej zwarty kształt, ale nieco więcej informacji technicznych o tym full’u ( w wersji 26” i 29” – a jak) znajdziecie w numerze papierowym. We wrześniu umieścimy obszerne wrażenia z jazd testowych przeprowadzonych w trakcie pobytu w Austrii.

Dla fanów cienkich opon KTM przygotował kompletnie odświeżoną wersję Revelator’a, która jest jeszcze sztywniejsza, lżejsza, ale i bardziej komfortowa. Co ważniejsze STRADA przejęła znaczną część cech ubiegłorocznego Revelatora. Jazdy w dolinie Oetztal zrobiły na nas dobre wrażenia, a więcej informacji oczywiście w numerze papierowym.

Znaczący wzrost sprzedaży tzw. pedelec (czyt. Pedelek) przełożył się na wzrost liczby tego typu pojazdów w kolekcji Austriaków. W tym roku sprzedano już około 23tys sztuk podczas, gdy w ubiegłym roku zanotowano zaledwie 7tys spośród 10 modeli. W 2012 będzie aż 30 różnych. Należy przyznać, że nastawiony enduro eLycan stanowi bardzo ciekawą propozycję dla fanów epickich wyjazdów niezbyt zorientowanych na podjazd. Opinii na temat innych elektryków, a także opisów zupełnie nowych w kolekcji eShopperów szukajcie w sierpniowym numerze bB.

Dodano: 2011-12-07

Autor: Źródło: bikeBoard- Jarek Hałas, zdjęcia: KTM

Tagi: KTM, 29", hardtail, full, XC, enduro, rowery elektryczne, 2x10, carbon

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Internet trenażerów

Szosowe opony na zimę

Polskie etapówki

Azory