Podczas prezentacji Teamu MTN-Qhubeka p/b Samsung tuż przed Tour de France, ekipa zaprezentowała rowery na jakich kolarze będą walczyć podczas etapów wielkiej pętli.

Marka Cervelo znana jest z najwyższej jakości rowerów o świetnych właściwościach aerodynamicznych, czego przykładem są modele S5 i P5. Na prezentacji pokazano nowe malowanie ram w wersji Teamowej. Na dolnej rurze znajdują się wszystkie pięć kolorów tworzących flagę RPA. Oczywiście kolarze będą mieli do dyspozycji trzy topowe modele. Do walki w górach R5, na płaskich etapach szosówkę aero S5.


Natomiast podczas jazdy indywidualnej na czas wystartują na bardzo utytułowanym rowerze nie tylko w kolarstwie ale również w triathlonie modelu P5. Na nich będą angielskie tłumaczenia słowa Qhubeka czyli Move Forward, na S5, Carry On, na R5 oraz Progress na P5. Wszystkie rowery będą wyposażone w korby z miernikami mocy Rotor, kokpity 3T, siodła Selle Italia, łożyska CeramicSpeed oraz Koła Enve z oponami Schwalbe.


Team MTN-Qhubeka p/b Samsung jest pierwszą afrykańską drużyną, która będzie walczyć w wielkim tourze. Jednak całe przedsięwzięcie powiązane jest z akcją charytatywną BicyclesChangeLives, która ma na celu przekazanie 5000 rowerów dla dzieci z Republiki Południowej Afryki. Dzięki temu odległości jakie pokonują na co dzień staną się relatywnie mniejsze. Kolejnym zadaniem ekipy jest wyznaczenie ścieżki młodym, utalentowanym zawodnikom z Afryki w światowym Peletonie. Marka Cervelo jest dumna, że może brać udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu.

Więcej informacji na stronie www.cervelo.com

Dodano: 2015-07-03

Autor: materiały prasowe Cervelo, foto, Cervelo, Jens Herrndorff

Tagi: tour de france, Cervelo S5, Cervelo P5 Team edition, Cervelo S5 Team edition

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Internet trenażerów

Szosowe opony na zimę

Polskie etapówki

Azory