Czarny kruk

Czarny, bo wykonany z włókna węglowego. Focus Raven 29 to nowa wyścigowa maszyna wyposażona (jak można się łatwo domyślić) w 29-calowe koła. Zgodnie z obecnie obowiązującymi standardami dla tego typu rowerów, ramę wykonano z włókna węglowego, wykorzystując do maksimum charakterystykę tego materiału.

Jury konkursu Eurobike Award właśnie za to przyznało omawianemu rowerowi nagrodę. Ekstremalnie spłaszczone górne rurki tylnego trójkąta mają zapewnić jak najwięcej komfortu, zachowując jednocześnie sztywność boczną wymaganą przez zawodników. Co ciekawe, według zapewnień producenta tylny trójkąt pomieści nawet oponę o szerokości 2,4 cala, co powinno ucieszyć fanów nieco agresywniejszej, szlakowej jazdy.

Jak każda nowoczesna konstrukcja, Raven 29 otrzymał poszerzaną główkę ramy, wewnętrzne prowadzenie przewodów, łożyska suportu press ft oraz mocowanie hamulca post mount umieszczone wewnątrz tylnego trójkąta. Dodatkowo rower wyposażono w gniazda do montażu przelotek przewodu sterującego i opuszczaną sztycą - zdaniem przedstawicieli Focusa urządzenia te już niedługo trafą do rowerów wyścigowo-maratońskich. My też nie mamy co do tego złudzeń.

Dodano: 2011-12-05

Autor: Źródło: bikeBoard (PS)

Tagi: 29", hardtail, 2x10, Eurobike 2011, Focus, carbon

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Internet trenażerów

Szosowe opony na zimę

Polskie etapówki

Azory